25 Kasım 2017 Cumartesi 03:19
  • 3,638 TL
  • 3,903 TL
  • 144,20 TL
  • 90.491
KOCAELİ 15°

Duygu Mert

duygumert@bizimkocaeli.com
Yazarın Tüm Yazıları

NEVZAT DOĞAN’A, ERDOĞAN‘DAN SARI KART!

13 Eylül 2017 Çarşamba - 14:47

Hatırlayacağınız üzere İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın 15 Temmuz Şehitler Anıt Parkı’na yaptırdığı ve gelen tepkilerden sonra gece yarısı apar topar kaldırttığı Tayyip Erdoğan büstü nedeniyle epey bir başı ağrıdı.

Bugün ise Cumhurbaşkanı olaya son noktayı koydu. Ulusal ekranlardan seslenen Erdoğan Nevzat Doğan‘a da gönderme yaparak; "Bazı belediyelerimiz şahsımın heykelini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok üzüldüm. Değerli arkadaşlar bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum” diyerek tavrını koydu. Bu heykel meselesinin Doğan‘ın karnesinden kaç puan eksilteceğini bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki bundan sonrasında Sn. Doğan bence sanatçı kişiliğinden uzaklaşıp, belediye başkanı kimliğine bürünüp kentin hayati işlerine ilgisini çoğaltmalı. Yoksa yandı gülüm keten helva.           

 

YÜZDE 50‘NİN UMUDU MERAL AKŞENER                  

Bildiğiniz üzere; MHP‘de geçtiğimiz sene 15 Mayıs’ta yaptırılmayan kongrenin ardından yaşanan gelişmelerin sonucu olarak; Önce referandumdan çıkan ‘sistemin değişmesi’ kararı, ardından ciddi bir oranda  ‘değişimci’ MHP‘linin Meral Akşener‘e teveccühü ile yeni bir parti arayışına girilmesi ve alternatif bir ‘LİDER‘ ve parti hasretinde olan toplumun büyük bir kesimini kucaklaması umulan yeni parti yolda, geliyor.

Yeni parti teşkilatlanmaları tam hız devam ederken, kentimiz de bu hareketlenmeden nasibini alıyor elbette. Yerel basına her gün yansıyan isimlerin bir sonraki gün sadece ‘fısıltı‘ gazetesi haberi olduğu ortaya çıktıkça da iştahlar daha da kabarıyor, merak çıtası yükselmeyi sürdürüyor kent dinamiğinde.

Peki şu ana dek  ‘yeni parti‘ için kentte yapılan çalışmalar neler? 

Koray Aydın’ın MHP’den istifa edip yeni partide Meral Akşener‘in yanında yer alması ve  ‘teşkilattan sorumlu olacağı‘nı beyan etmesinin ardından harekete geçen çekirdek çalışma ekibinin o günden itibaren; ‘her kesimi kucaklayacak‘, eğitimli, donanımlı ve kent vicdanında ‘bilinen’ ve ‘sevilen‘ isimlerle görüştüğünü ve o isimlerin de rıza göstermeleriyle şık bir il yönetim listesinin hazırlanmış olduğu bilgisine sahibim.

Ancak daha o listenin onaylanıp onaylanmayacağı belli değil. Genel Merkezin bu noktada İl Başkanı ve yönetimini onaylaması için halen belli bir süre gerekiyor.      

Tam da bu süreçte MHP Kocaeli Teşkilatında sular durulmuyor. Çok yakın bir tarihte teşkilattan gelecek istifalara Kocaeli kamuoyu şimdiden hazırlıklı olmalı.

Gelecek günler çok şeye gebe.

 

İZMİT’İN HAFIZALARI TEK TEK YOK OLUYOR.

Ruşen Hakkı hocam, Savaş Poyraz hocam… Ve dün de Erkan Nigiz hocam…           

Beyefendi. Önce ‘insan’ sonra ‘gazeteci‘.  

Kocaeli Gazetesi‘ndeki çok uzun soluklu yazarlığı ve yayın yönetmenliği ile bilinse de uzun yıllar Hürriyet’in Kocaeli temsilciliğini sürdürmüş ve mesleğe dönemin ‘Hürsöz’ gazetesi ile başlamış başarılı bir gazeteci.

Bunlar künyesinde zaten bilinenler.

Ya herkesçe bilinmeyenler?    

Kentte mesleğe yeni başlayan kardeşlerine yaptığı yönlendirmeler, sunduğu katkıları?        

Mesleki bilgi ve birikimini çok uzun yıllar çalıştığı gazeteye sunarak, çok daha parlak olabileceği mesleki kariyerinin önüne geçirdiği kurum sadakatini?

Odasına gelen her kentliyi aynı centilmenliği ve beyefendiliği ile ağırlayan gerçek bir bürokrat ‘nezaket‘i ve ılımlı karakterini?         

Hepsinden ama hepsinden de önemlisi; gerçek bir gazeteci gibi yaşaması sebebiyle kent ve ülke genelindeki son 50 senenin insan ilişkilerine hakimiyeti ve siyasi olaylara tanıklığıyla önemli bir   ‘Kent Hafızası’ olduğu gerçeğini?

İşte Erkan Nigiz hocamın asıl herkesçe bilinmesi gereken özellikleri bunlardı.

Üzülerek gördüm ki,

Ne emek verdiği meslektaşları, ne uzun yıllar fedakarca çalıştığı gazetesi kendisine hakkı olan kıymeti gösteremedi.

Allah sevgili eşi Mualla ablaya, ‘gözbebeği’ kızı Gökçe Hanıma ve oğlu Murat Beyin üzüntülerine sabır versin, yattığı yer nur dolsun.

Bu kentin   ‘VEFASIZI’ boldur, ama evelalllah   ‘VEFALISI’nın ki sana yeter ağabey.

Ruhun ŞAD olsun.

2615 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

ANKET

KÖŞE YAZARLARI