23 Ocak 2018 Salı 18:32
  • 3.7999 TL
  • 4.6522 TL
KOCAELİ

Elif Akyürek

elifakyurek@bizimkocaeli.com
Yazarın Tüm Yazıları

2016 Tırtıl, 2017 Koza, 2018 Kelebek!

11 Ocak 2018 Perşembe - 15:14

Ben farklı insanları severim..

Yüzlerindeki sıradanlığı bozmamaya çalışarak, düzenli bir hayat yaşıyor gibi görünenler daha güvenilmez çünkü! Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenince, diğerleri de yanlış gider..

2018’ de günlük, haftalık, aylık planlarla bu seneyi sağlam bitirin! Yanlış şeyler her zaman olacak, istediğiniz gibi gitmediği anlar, sizi zorlayan zamanlar..

Yeniden başlamaktan korkmayın! Olağanüstü fırsatları beklemeyin..

Sıradan fırsatları yakalayın ve onları önemli hale getirin..

Sıradan insanlar fırsatları bekler; güçlü insanlar ise fırsata dönüştürür..

Güçlü ve dayanıklı farklı ifadelerdir.. Bir insan hiçbir şekilde zarar görmüyorsa, çevresi ve yetenekleri sayesinde her zaman ayakta kalabiliyorsa, bu insan “dayanıklı” insandır..

Güçlü insan farklıdır..

Yere düşme ihtimalinin farkında olmasına rağmen, hayatını biraz daha iyileştirebilmek için sürekli mücadele veren, her yere düştüğünde kalkıp aynı inatçılıkla yoluna devam edebilen insan “güçlü” insandır.. Hayallerimden bahsederken “Holdingimi 45 yaşında kuracağım!” dediğimde insanlar şaşırıyor! “Çok geç değil mi?” diyorlar..

Çok geç değil! Çünkü Ronald Reagan 53 yaşında politika sahnesine çıktı.. Samuel Jackson 43 yaşında yıldız oldu.. Henry Ford Ford Motor’u kurduğunda 40 yaşındaydı..

Cervantes Don Kişot yayınlandığında 58 yaşındaydı.. Martha Stewart 41 yaşında ünlü olan eski bir Wall Street çalışanıydı.. Çünkü yaş, sadece bir sayıdır..

Hedeflerinin yaş sınırı yoktur! Toplumun, ailenizin, arkadaşlarınızın ve kendinizin uydurduğu yüzeysel kişiliğin altında bir efsane yatıyor! Kendiniz zannettiğiniz karakter, bu gerçeğin ortaya çıkmaması için elinden geleni yapıyor..

Çünkü bu gerçek, onun ölüm fermanı! Yaşamaya değer, özgün bir hayat için; Ölün ve her gün yeniden dirilin! Çünkü olduğunuzu düşündüğünüz kişi ve gerçekten olduğunuz kişi tamamen farklı! Yardım edin, fakat sizi kullanmalarına izin vermeyin! Sevin, fakat sevginizi suiistimal ettirmeyin! Güvenin, fakat aptal olmayın! Dinleyin, fakat sesinizi bastırmalarına izin vermeyin! İyi bir insan olun, fakat kendiniz için! Ve kendiniz istediğiniz kadar! Acı sizi ya daha güçlü yapacak, ya da sizi bitirecek! Karar sizin! Kimisi acıyı, bu yolu gitmek için yakıt olarak kullanırken, kimisi en küçük acı emaresine dayanamayıp nazik bir şekilde kenara çekiliyor.. Öldürmeyen acının güçlendirdiği gerçeğini unutmayın! Sorun acıda değil, sorun acıyı nasıl gördüğünüzde!

1378 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

ANKET

KÖŞE YAZARLARI