18 Aralık 2017 Pazartesi 12:03
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 13°

Erol Özyavuz

yesilkocaelicomtr@gmail.com
Yazarın Tüm Yazıları

Feysbuk sayfamdan arakladıklarım !

11 Ağustos 2017 Cuma - 14:03

Nemli, bulutlu, mevsim normallerinin üstünde sıcak bir haftasonu. Biraz serinletir ve içinizi ferahlatır düşüncesiyle feysbuk (facebook) sayfamdan arakladıklarımla bir meze tabağı hazırladım.

İkramlar müesseseden, afiyet şeker olsun...


EN BÜYÜK KOCAELİNİN ENLERİ: Bir diğer ifadeyle akp'nin en güçlü kalelerinden biri. Başka; Tarikat, cemaat, cami ve kuran kursu cenneti.

Başka; Fetöcü yapılanmanın en güçlü karargahı. Başka; Dolar budalası arapların gözbebeği. Başka; Nüfus artış rekortmeni/Göç alım merkezi.

Başka; Uyuşturucu tacirlerinin zulası. Başka; Şimdilik bu kadar yeter...


MAĞDUR HAKİMDEN BOMBA İDDİA: Habere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki fetö yapılanmasına yönelik operasyonları yetersiz bulan kumpas mağduru emekli hakim albay Ahmet Üçok, fetö'nün TSK içerisinde halen en güçlü grup/örgüt olduğunu ileri sürdü.. Hükümet kanadı da muhalefet partileri de aynı görüşte olduğuna göre, ister istemez akıllara hep aynı soru geliyor: "Bu kadar güçlü bir örgütün darbe kalkışması nasıl oldu da fiyaskoyla sonuçlandı ?.."


YENİ TÜRKİYENİN ŞEYSLERİ: Tff başkanı Yıldırım Demirören. Sen başta olmak üzere, tüm dil uzatanlara ikramımdır: "Eski Türkiye ! kadar başınıza taş yağsın.."


REKTÖRLERİN YETKİSİ VAR MI: Barış Bildirgesinde imzası olduğu için Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki görevinden ihraç edilen akademisyen Cenk Yiğiter, üniversite sınavında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı ancak sonuçların açıklandığı gün AÜ Rektörü Erkan İbiş jet hızıyla bir yönetmelik çıkartarak, öğrenci kaydı için “Herhangi bir nedenle kamu görevinden çıkarılmamış olması gerekir” koşulu getirdi.


DÜNYA AYAĞA KALKACAK: Ormanlarlar yanarken/yakılırken gıkı çıkmayan Fikret başkanın, aldığı cezalar yüzünden dünyayı ayağa kaldıracağı anı merakla bekliyorum/bekliyoruz..

BOŞUNA "KARADENİZ UŞAĞU" DEMİYORLAR: Geçtiğimiz Ocak ayında Sürmene Çamburnu’da 7 ayrı noktada çıkan yangın 50 hektarlık alanı yakmış ve 250 yılda yetişen "sarıçamları" yok etmişti.Yangının piknikçilerden dolayı mı yoksa kundaklama sebebiyle mi çıktığı bir türlü belirlenemedi ancak yangından sonra ortaya atılan yapılaşma iddiaları doğru çıktı.. İnanmayan anti-yandaş gazete ve sosyal medya haberlerine baksın...

 

SİZ DE IŞİDTİNİZ Mİ ACABA: İngiltere'nin saygın ekonomi gazetesi Wall Street Journal, IŞİD'in Suriye ve Irak'ta ele geçirdiği tarihi eserleri ve önemli yazıtları Türkiye'de satarak yılda 100 milyon dolar kazandığını yazdı. Bir aracı ise 600.000 dolara elmas satılacağını iddia etti. Henüz "ey wall street journal" diyen çıkmadı...

 

KAZIĞA OTURTUN BU ŞEREFSİZİ: Ege'nin ciğeri Kazdağları'ndaki yangının ardından kundaklama şüphelisi olarak jandarma tarafından göz altına alınan Turan İ. adliyeye sevk edildi. 8 hektarlık ormanlık alanın küle döndüğü yangının ardından zanlının oturduğu köye 5 aydır alınmadığı için kızıp ormanı ateşe verdiği iddiası şok etkisi yarattı.
Doğruysa, kazığa oturtun bu şerefsizi. Hatta, ormanlarımızı katledenlerin tümünü...


ÇOK ÜZÜLDÜM ÇOK: Hande Bermek (futbol camiasının yakından tanıdığı Ayhan Bermek'in kızı) hanımla evli, sunucu, manken, oyuncu ve işadamı. Kısaca: Ünlü. İşte bu ünlü genç adam Murat Başoğlu on gün kadar önce Bodrum/Yalıkavak'ta lüks bir teknede yeğeni olduğu ileri sürülen genç bir hanımla alt tarafı sarmaş dolaş bir vaziyette öpüşürken görüntülenmiş, bu haber üzerine tecavüz cenneti Türkiye'de yer yerinden oynamış, bomba etkisi yaratan bu olay üzerine borsada sert düşüşler yaşanırken Devlet Bahçeli ortağını sert ifadelerle uyarmıştı. Dünya devi ülkesinin küçük bir kaçamak yüzünden ikinci bir darbe kalkışmasına maruz kalmasını istemeyen bu genç adamın pılısını pırtısını toplayıp eşi Hande ve 14 yaşındaki oğlu Can'la birlikte bir süreliğine Amerika'da kalma kararı aldıklarını öğrendiğimde, ne kadar üzüldüğümü tahmin edemezsiniz. Keşke Kuala Lumpur'a gitselerdi. Merve Kavakçı ablaları onları bi güzel okuyup üfler/şeyh efendisine götürür, bu süreci huzur ve huşu içerisinde atlatırlardı...

 

SADECE BİR DEVLET VARDIR: Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün olduğu sadece bir devlet vardır. O da tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetidir.. Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye. Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa...

TAM BİR TRAJİKOMİK HİKAYE: Sarıklı ve türbanlı polislerle bylookçu pazarcı teyzenin hikayesini mutlaka okuyun...

 

1161 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

ANKET

KÖŞE YAZARLARI