20 Şubat 2018 Salı 18:49
  • 3.7823 TL
  • 4.6729 TL
KOCAELİ 10°

Güngör Arslan

gungorarslan@bizimkocaeli.com
Yazarın Tüm Yazıları

Kandıra AKP Kadın kolları seçimlerinde yaşananlar..!

14 Kasım 2017 Salı - 21:53

İktidar partisi tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de teşkilat seçimlerini yapıyor. Delege seçimlerini bitiren iktidar partisi ilçe seçimlerini yapmaya başladı. Bunun yanında da ilçe gençlik kolları ve ilçe kadın kollarını da belirliyor AKP.

Belirliyor belirlemesine ama teşkilatta ciddi bir huzursuzluk var.

Şu an dışarıya çok yansımasa da teşkilatlardaki huzursuzluk artık üstü kapatılacak gibi değil.

Çünkü ciddi yanlış yapılıyor seçimlerde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerinin tam tersi hareketler ve davranışlar var.

Örnek mi?

Alın size bir örnek daha.

Kandıra AKP İlçe Kadın Kolları Başkanının seçilmesinde yaşananlar tam bir komedi.

Okuduğunuzda çok daha iyi anlayacaksınız.

Buyurun Kandıra AKP ilçe kadın kolları seçiminde yaşanan entrikalar;

 

Böyle başkan mı olur?

 

AKParti’de tepeden aşağı doğru hızlanan değişim rüzgarı maalesef teşkilatlarda vetabanda karşılık bulamıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan değişimheyecan uyandırsa da  şahsi menfaat ve benim adamım olsun kaygıları teşkilatların yapılanmasında hala etkin olarak sürdürülüyor.

İşte Kandıra…

Kadın kolları başkanının seçimi ve yaşananlar.

İlkbaşta 5 aday olduğu bilinen süreçte ilde kadın kolları başkanı Serpil Hanımın kontrolünde yapılan mülakat ve görüşmelerde aday olduğunu açıklayan 5 isimden biri Merve Korkmaz dışında kimse Ankara’ya mülakata gidemedi.

Gidenisimler  malumunuz Gülnur Bayram, Merve Korkmaz ve Hülya Ok oldu.

Bunlardan Gülnur Bayram  ve Hülya Ok mülakata girmeden tepeden Ankaraadayı yapıldılar.

İsimlereba ktığımızda Hülya Ok belediye çalışanı birinin eşi, Gülnur Bayram belediyeçalışanlarından, Merve Korkmaz’ın ise eşi esnaf.  

Yaşananlara bakarsanız her şey normal gibi fakat belediye ile ilintili iki ismin Ankara’ya gönderilmesi, Belediye taşeron çalışanı Gülnur Bayram’ın kadınkolları başkanı olarak belirlenmesi büyük rahatsızlığa neden oldu.

Çünkü  belediye ile ilintili bu iki ismin  başkanlığa aday olmalarının arkasında bizzat Elif Köken  ve Ünal Köken’in olduğu herkes tarafından biliniyor.

Sözüm ona teşkilatlarda görevlendirilecek şahısların belediye yada kurum çalışanı olmamaları, küçük çocuklarının olmaması gibi kriterler nedense bu iki bayan için geçerli sayılmıyor.

2019 seçimlerine hazırlanan aşamasında çalışmanın had safhaya çıkacağı bir siyasi ortamda belediye personeli, iki yaşlarında küçük çocuğu olan bir bayanın hangi özelliğinin kadın kolları başkanı olmasını sağladığı sorusu akla geliyor.

Kandıra’da kadın kolları seçiminden önce birçok isimle el altından görüşen Elif Köken adaylarının hiç birisinin seçilemeyeceğini anlayınca Gülnur Bayram ve Hülya Ok ismi ile adaylık yarışında yerini alıyor.

Gülnur Bayram şahsi olarak sakin ve iyi biri olsa bile belediye personeli olması tüm toplantılarda Elif Köken’in huzurunda el pençe divan durması, çantasını taşıması neyin göstergesi bilmek istiyoruz.

İl Kadın kolları başkanı Serpil Hanımla olan yakınlığı, kadın kolları mülakatına Ankara’ya kadar Elif Köken’in gitmesi, Gülnur Bayram’ın küçük çocuğu olduğunun gizlenmesi iddiaları ayyuka çıkmış durumda.

Belediye personeli bir bayan belediyeden maaş alırken hangi zamanda hangi çalışmada yer alabilecek?

Hangi hakla idare edilebilecek?

Çünkü belediye başkanı Ünal Köken daha geçtiğimiz gün ilçe teşkilatını ziyaret eden milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun belediyede çalışırken nasıl parti işlerine koşturacaksınız? Sorusuna’ idare edeceğiz’ yanıtı vermişti.

Kimin parası ile kimi nerde idare ediyorsunuz?

Hangi hak ve adalet duygusu ile bunu yapacaksınız?

Kadın kollarında bu işe ehil bunca aday varken teşkilatla uzaktan yakından ilgisi olmayan emir eri bir bayanı torpille ve genel merkezi kandırarak kadın kolları başkanı yapıp sonrada nasıl idare edeceksiniz.

Bir basın mensubu olarak bu konuyu araştırıp haber yapmanızı rica ediyorum kadın kolları adına yapılan bu haksızlık ve şahsi menfaat elde etme çabasının gizli kalmaması gerekmektedir.

İl başkanımız Şemsettin Ceyhan uyuyormu anlayamadık.

2290 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

ANKET

KÖŞE YAZARLARI