18 Aralık 2017 Pazartesi 11:51
  • 3.8718 TL
  • 4.5662 TL
KOCAELİ 13°

Tolga Tamer

tolgatamer@bizimkocaeli.com
Yazarın Tüm Yazıları

6. Noteri KAPATTIM..

03 Aralık 2016 Cumartesi - 20:03

6. Noter Cabir beyi severim. Eskiden beri tanıdığım hoş muhabbetli bir abimdir. Ancak noterlerdeki kalabalık kuyruklar sebebi ile ne zaman notere gidecek olsam içimden eyvah gittik minimum 1 saatim diye düşünür ve üzülürüm.

 

Anıtpark yakınlarındaki 6. Noter de diğer birçok noter gibi hep kalabalık oluyur. Ancak geçen gün bir işlemim için gittiğimde resmen şok oldum.

 

Gittiğim saat öğlen 14:00 dü. Günün en kalabalık olması gereken yani en azından bugüne kadar öyle alıştığımız bir saatte içerde bir Allah’ın kulu yoktu. Cabir bey ve diğer çalışanlar neydeyse okey oynayacak kadar boşlardı.

 

Cabir beye durumla ilgili şakalar yaptığımda bana işte şuan ülkenin halini buraya bakarak da anlayabilirsin dedi.

 

Bu sıralar kimsenin noterlik de pek işi olmuyormuş.

 

Durum biraz düşündürücüydü ama ben yine de noteri böyle boş yakalamanın tadını çıkardım ve toplam 3 dakikada oradan ayrıldım.

İşte en sevdiğim pasta

Pastayla pek aram yoktur. Daha çok sütlü tatlıları severim. Ancak konu eski tip rulo muzlu pastaysa o zaman iş değişir. Bu pastayı artık eskisi kadar rahat bulamıyorum. Bir çok pastane muzlu pastayı artık başka şekillerde yapıyor. Üzeri çikolata kaplı ve dolgulu, dışı başka içi başka tip veya başka isimlerde.

 

Ben eski tip muzlu rulo pasta istiyorum. Kreması hafif soğuk ve içi koca bir parça muzla dolu. Dışındaki süngerimsi pofuduk yeri ise kremayla birleşince eşsiz bir tada dönüşüyor.

 

Neden kaldırdılar bunu anlamıyorum. Benim gibi bu pastayı seven bir çok insan tanıyorum.

 

Ama neyse ki bu pastayı hala yapan bir yer buldum. Geçtiğimiz günlerde İzmit merkez yürüyüş yolu üzerinde açılan Şaşkın hamburger bu pastayı her gün çıkarıyor. Enteresan o dur ki burada da başka pasta yok. Sadece bu var. Yani tam benlik.

 

 

Görünce hemen içeri girdim ve yedim. Eskimeyen bu efsane lezzeti artık burada bulabileceğim için çok mutlu oldum.

 

Arayıp bulamayanlar için;

 

Şaşkın Hamburger, Yürüyüş yolunda - meslek lisesi karşısında.

3543 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

ANKET

KÖŞE YAZARLARI