19 Mart 2018 Pazartesi 21:19
  • 3.9492 TL
  • 4.8495 TL
KOCAELİ 12°

Oh la la Tülay'la

Tülay Duran

tulayduran@bizimkocaeli.com
Yazarın Tüm Yazıları

BU YATAK ÇOK MARİFETLİ…

02 Aralık 2017 Cumartesi - 14:28

Her ne kadar soyadım Duran olsa da duramayan bir yapım var.

Hatta bazen kendimi süpürge olarak da tanımlarım çünkü süpürgenin evde yeri belli değildir.

Her an her yerden çıkabilir, tıpkı benim gibi…
Hal böyle olunca da; vücudunu hoyratça kullanmak bu yapımın gereği oldu.
Yaşadığım sağlıksal rahatsızlıkları pek tınlamadığım gibi, başıma gelen rahatsızlıklar kesinlikle bana yakışan rahatsızlıklar oldu. Tıpkı şimdi yaşadığım rahatsızlık gibi.


Bir süredir kolumda ağrı ve uyuşma vardı.
Çekilen boyun ve omuz MR’ı ile birlikte sorunlar tabi ki ortaya çıktı.
Adalem omuz kemiğime yapışmış, boyundaki “S” şeklindeki kemiğim ise ters “S” olmuş.
Yani doktor bana boynumda kireçlenme olduğunu söyleseydi bana kesinlikle yakışmazdı.
Ancak ben boyun kemiğimi terse çevirebilirim, bu tam bana göre bir şeydi.
Sonuç itibariyle fizik tedavi dediler.
Tabi hemen soluğu bu konudaki baş danışmanım Fizomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin sahibi Fizyoterapist Metin Demireli’nin yanında aldım. Yine oradaki baş yöneticim Ayfer Eraslan’ın aracılığıyla da gerekli tetkikler ve kontroller yapıldıktan sonra 1 aylık fizik tedavi sürecim başladı.

 

Açıkçası süreç güzel gidiyor, kısa sürede de bunu vücudumda hissetmeye başladım.
Tabi böyle bir donanımlı fizik tedavi merkezini bulmuşken azıcık da keşif de yapmak gerekiyordu, eee tabi bu da meslek icabı merak diyelim. Bu keşif sırasında bir yatakla karşılaştım, kıvrılıp yatasım da gelmedi değil. Ne işe yaradığını sorduğumda; birden kendimi Edison’a benzettim. Kafamda birçok ampuller yanmaya başladı. Aslında yanlış soru sorduğumu o an fark ettim, “Ne işe değil, nelere demem gerekiyordu. Bu yatak gerçekten çok marifetli.

 

 

Tanıştırayım; bu yatağın ismi ANDUMEDIC
Tabi bu arada da şunu belirtmek isterim, bu yatak ANDULASYON TERAPİ SİSTEMİ’dir.
Bu yatak, hücrelerinizdeki enerji üretiminden kolajen üretimine, kan dolaşımını artırarak organlarımızın tam beslenmesinden atık maddelerin vücudumuzdan hızlı atılmasına, lenf akışını stimüle ederek suyun ve atığın rezorpsiyonuna kattığı önemli etkisine kadar her şeyi yapabiliyor.
Çok mu karışık oldu? Biraz daha basite indirerek bu marifetli yatağı anlatayım size.

 

Bir kere ANDUMEDIC sayesinde metabolizmanız aktive olduğu için çevresel su tutumunun neden olduğu şişkinliklerin giderilmesi ve ödemin atılması gerçekleşiyor. Bunu özellikle bizzat denedim, çok pardon ama soluğu tuvalette aldım. Andulasyon kemeri ise karın bölgesindeki yağı hedefliyor. Tabi bunların çerçevesinde cildi sıkılaştırdığı gibi selülit de azalıyor, kırışıklıklar gidiyor, pürüzsüz cilt sizi bekliyor, yaşlanma süreci gecikiyor, kilo kaybındaki artış ve kalori yakımı ile de optimal bir vücut şekline kavuşmanıza yardımcı oluyor. Bu arada şunu da söylemek isterim; doğal kolajen üretiminde meydana gelen artış ile vücudu daha parlak bir görünüm kazandırıyor. Kısacası bu yatak ile bütünsel dengenizi bulabilirsiniz. Tabi nerede Fizomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde…

19249 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

ANKET

KÖŞE YAZARLARI