22 Şubat 2018 Perşembe 13:51
  • 3.7970 TL
  • 4.6795 TL
KOCAELİ 12°

Oh la la Tülay'la

Tülay Duran

tulayduran@bizimkocaeli.com
Yazarın Tüm Yazıları

EN ÖZEL KOLEKSİYONLAR BURADA…

06 Kasım 2017 Pazartesi - 09:28

Ne koleksiyonu dediğinizi duyar gibiyim.

Tabi bahsettiğim bu koleksiyon hobi mahiyetinde kişilerin topladığı,
Özenle takip ettiği koleksiyonlar değil…
Bu koleksiyon Bay&Bayan fark etmez,
Dolabımızda, kolumuzda olması gereken en özel anlarımızın hatta
Günlük olmazsa olmazımızdan bahsediyorum…
Bilmece gibi bir giriş oldu ama bu bilmecenin cevabı da elbette çanta.
Çanta, özellikle biz bayanların unutmadığı sanırım en önemli aksesuarıdır.
Sütü ateşte, ütüyü fişte, telefonu evde unutup çıkabiliriz,
Ama hiçbir bayan çantasını unutarak çıktığını hiç sanmıyorum.
Tabi erkekler bizim kadar iddialı olmamalarına rağmen aksesuarlarda çantayı onlar da benimsemiş durumdalar. Günlük hayatımızda bize devamlı eşlik eden çantalar hele özel bir koleksiyonun parçasıysa işte nokta atışı yapmış oluruz.

 

Tabi bu özel koleksiyonların hepsini bir arada bulmak veya ulaşmak kolay değildi;
Ta ki; ilimizin markası Güvenal Çanta, Ömer Ağa Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Naci Girginsoy Sok.No:27/A İzmit adresinde dev bir mağaza açana kadar. Bu mağaza bana göre 53 yılın jübilesi olmuş, 900 metrekare ve 3 kattan oluşmakta ve tüm markaları bulabileceğiniz de tek adres. Bir kere gittiğinizde göreceksiniz; A’dan Z’ye çantaya dair tüm ihtiyaçlarınızı orada bulabilirsiniz.

 

Markalarda ise; Pierre Cardin, U.S Polo, Vakko, Michael Kors, Guess, Calvin Klein, Tommy ve Gön ki bu marka hakiki deri el işçiliği olan bir çanta markasıdır. İzmit’te bu markaların hepsini bir arada görebileceğiniz hiçbir mağaza yoktur. İthal markalarda ise Kriste Bell, Mattew Cox,  DSN, David Jones gibi markaları sayabiliriz. Kipling diye bir marka var ki; onların da özel müşterisi varmış, Belçika malı olan Kipling, kumaşının hem hafif hem de su geçirmiyor oluşu özellikle seyahat eden insanların da tercihi.

 

Ürün yelpazesinde sırf bayan çantaları yok tabi, valizler, okul çantaları ve bu mağazadaki en önemli özellik erkekler için de bir bölümün olması. Açıkçası erkeklerin kıskançlık yapmasına hiç gerek yok, bu mağazada çok geniş bir ürün yelpazesini bulabilirler. Hatta erkekler biraz daha şımarabilirler,erkekler için bu mağazada ayakkabı bile mevcut. Cacharel marka, hakiki deri, çok rahat bir ayakkabı, giyenlerden duydum tavsiye olunur. Ekstra bayanlar için de şunu söylemeliyim, Calvin Klein’in ayakkabılarını çantalarıyla bir kombin yapabilirsiniz. Bu mağazada ayrıca ithal bir gruba ait bijuteri bölümü de bulunmakta, anlayacağınız bu mağazaya girdiğinizde oradan oraya koşturma derdiniz de bitiyor.

Dediğim gibi tüm markaları burada bulabilirsiniz ama en önemli özelliği de başka yerde görmediğiniz en özel koleksiyonlar, tasarımlar, modeller ve en yeni trendler bu mağazada. Bunlar bir de adetli ürünler olduğu için başka bir yerde başkasıyla pişti durumuna düşmeniz de çok zor. Bu mağazayı bay&bayan fark etmez bir keşfedin, gidin mağazaya oturun, bir çayınızı veya kahvenizi için, bu arada da zaten size ait koleksiyonu keşfedeceksiniz.

 

 


1890 defa okundu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazarın Tüm Yazıları

ANKET

KÖŞE YAZARLARI